MY PERSONAL BLOG
  2017/02/17

  Mokyklinės prekės bėgant metams

  Prisiminiau, kaip prieš dvidešimt metų lankiau mokyklą ir dabar, kai mano sūnus pradėjo lankyti pirmą klasę, supratau, kad mokyklinės prekės per tą laiką labai pasikeitė. Todėl nutariau jas palyginti. Kokios mokyklinės prekės buvo anksčiau ir kokios yra dabar.

  Mokyklinės prekės prieš 20 metų.

  Pagrindinės mokyklinės prekės tuomet buvo sąsiuviniai ir knygos bei senas geras penalas. Penale paprastai buvo trintukas, rašiklis, pieštukai ir flomasteriai. Taip pat turėjo būti skriestuvas ir liniuotė. Taip pat negalima pamiršti ir skaičiuotuvo. Ir viskas. Sąsiuviniai būdavo aplenkti popieriumi, o ant viršaus užtraukta plėvelė. Aiškiai prisimenu, kaip mokslo metų pradžioje reikėjo sąsiuvinius aplenkti popieriumi ir plėvele. Tuo metu ši veikla atrodė labai nuobodi. Reikėjo dar ir nusibrėžti sąsiuvinių paraštes.


  Mokyklinės prekės dabar.

  Dabar mokyklinės prekės yra tokios pačios – sąsiuviniai, stori sąsiuviniai ir knygos. Penalas taip pat išliko. Taip pat ir pieštukai, flomasteriai ir rašikliai. O kas naujo? Šiandien parduotuvėse yra didelis pasirinkimas ir visos prekės yra apgalvotos ir paruoštos tuojau pat vartoti. Sąsiuvinių nebereikia lenkti ir brėžti paraščių. Taip pat galima įsigyti įvairaus dydžio natų sąsiuvinių. Dabar naudojami kompiuteriai ir planšetiniai kompiuteriai, tam tikri namų darbai užduodami skaitmeniniu formatu. Pasaulis juda skaimeninimo kryptimi ir gali būti, kad klasikinis sąsiuvinis dings.


  Tačiau, apibendrinant, per dvidešimt metų ne daug kas pasikeitė. Tiesiog yra daugiau įvairių prekių ir nebereikia pačiam nieko daryti – viską galima įsigyti parduotuvėje. Pradedant teptukais ir baigiant tam tikrų dalykų sąsiuviniais.  TAG LIST